EXPEDIČNÍ STAN ALU-CAB GEN 3-R BLACK

Expediční stan Alu-Cab GEN 3-R Black

Nový design
O 3 kg lehčí než Gen 3.1
Připojení pro ventilátor topení
LED osvětlení uvnitř
Pěnová izolace
Připojení solárního panelu
USB připojení
Taškový systém v obložení stropu
C-lišty na střeše i bocích pro montáž příslušenství

 

 

Skladem
Kód: AC-RT-3R-B
117 925 Kč 97 458,68 Kč bez DPH
Kategorie: ALU-CAB

Technické údaje:
vnější délka: 230 cm - Vnitřní délka: 210 cm
vnější šířka : 140 cm - Vnitřní šířka: 130 cm
výška při otevření - vnější : 200 cm - vnitřní: 140 cm
výška při uzavření - vnější: 21 cm - vnitřní: 28 cm

Hmotnost stanu včetně matrace je cca 75 kg

Nový střešní stan Alu-Cab Gen 3-R!
Celohliníkový expediční stan od Jihoafrické firmy Alu-Cab. Je velmi podobný modelu Expedition Gen 3.1,přináší však některé nové funkce. Ty začínají již u návrhu střechy – konstrukce na střeše byly vyrobeny pomocí specifické rolovací formy a přinášejí lepší stabilitu celému stanu. Mimo to je nový design střechy velmi atraktivní a jednoznačně rozpoznatelný mezi všemi ostatními stany.


Stan má také přípojky pro solární panel a nově pro nezávislé topení. V interiéru je jako obvykle pohodlná matrace s antikondenzační podložkou, konektor pro USB nebo možnost nabíjení a LED osvětlení interiéru. Kapesní systém na stropě byl rozšířen a je nyní větší než u Gen 3.1. Navíc má stan zadní a boční pláštěnku.


Model Alu-cab generace 3-R je i nadále jedním z nejlepších střešních stanů na trhu. Vyrobeno výhradně z hliníku, odolává i nejtěžším nákladům a je rozložen velmi rychle. Je aerodynamický a nabízí menší odpor vůči větru díky zkosením v přední části. To zlepšuje jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech a snižuje hluk větru a spotřebu paliva. I nadále nabízí široké možnosti pohodlného a spolehlivého uchycení příslušenství a nákladu díky 2 C-lištám po celé délce střechy a 2 C-lištám na bocích.

Otevírání a zavíraní 
Pro otevření stanu jednoduše odemkněte dva zadní uzávěry, mírně zvedněte konec a otevřete střechu pomocí plynových vzpěr. Tři vchody jsou opatřeny sítí proti komárům, zadní část má střechu chráněnou proti slunci a dešti. To je udržováno otevřené dvěma rychloupínacími tyčemi. Pro větrání lze zip otevřít nahoře bez deště. Širší horní část stanu nabízí dodatečnou ochranu v dešti.


Obvodový elastický materiál zatáhne stanovou látku směrem dovnitř při uzavření stanu a zabraňuje tomu, aby se tkanina zasekla mezi oběma plášti nebo plynovými vzpěrami. Vzhledem k tomu, že jsou také připevněny k vnějšímu povrchu, nejsou na matraci žádné omezení, při uzavírání se nedotýká stanu nebo ložního prádla. Kondenzace na plynových vzpěrách je na rozdíl od montáže uvnitř stanu bez problémů.


V případě potřeby lze stan zajistit proti neoprávněnému otevření jedním nebo dvěma visacími zámky.

Použité materiály
Jak podlaha, tak střecha jsou opatřeny polyethylenovou pěnou s uzavřenými póry. To nabízí dobré izolační vlastnosti, a to jak proti chladu, tak proti teplu. To zvyšuje komfort a současně snižuje kondenzaci vlhkosti ve stanu. Střecha je navíc pokryta vícevrstvou, prošívanou látkou.

Svrchní tkanina 400 gr / m² je odolná proti vodě a UV záření. Všechny švy jsou podlepeny.

Pohodlný komfort pro spaní je zajištěn pěnovou matrací o tloušťce 75 mm a vysokou hustotou. Obal na matraci je odnímatelný pomocí zipu.

Na stropě je odkládací plocha s několika kapsami pro uložení drobností.

Stan je vybaven dvěma trvale instalovanými LED světly.

Montáž stanu
Dva vnější podélné profily na spodní straně stanu jsou na vnějších stranách opatřeny C-lištami. Ty se používají k montáži stanu a mohou být také použity pro montáž příslušenství. V horní části stanu jsou také dva ploché hliníkové profily s C-lištami. Stan lze připevnit na hliníkové střešní nosiče.

Do C-lišt na straně stanu se můžou použít standartní M8 šrouby se šestihrannou hlavou (DIN 933), aby se vešly do C-kolejnice na stranách a na šrouby krov-hlava s čtvercovým krkem (DIN 603). Díky tomu je použití velmi snadné, protože nejsou potřeba speciální držáky nebo matice a ve spojení s pojistnou maticí jsou také velmi spolehlivé.

Samozřejmě, že pro montáž příslušenství nebo samotného stanu lze také snadno vrtat hliníkovým pláštěm. Něco, co není možné nebo jen velmi omezené u laminátových stanů kvůli rozbití a praskání. Uchycení příslušenství je možné na obou příčných nosičích.

Zpět do obchodu